حضرت علی علیه السلام: الْقَنَاعَهُ مَالٌ لاَ یَنْفَدُ. قناعت ثروتى است که پایان نمى پذیرد

1:39:10 AM 1397 / 03 / 29
 
اخبار اورژانس 115

60درصد مراجعات اورژانسی ناشی از چهارشنبه سوری در هر سال است

رئیس اداره پیشگیری از حوادث و ارتقای ایمنی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور از 60 درصد مراجعات اورژانسی ناشی از چهارشنبه سوری در هر سال خبر داد.

دکتر مشیانه حدادی در مراسم افتتاحیه پنج ناوگان هوایی اورژانس گفت: در روزهای پایانی سال 2 هزار و 980 مصدوم اورژانس به بیمارستان های کشور مراجعه  کرده اند که 19/1 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است و در این میان ، مردان چهار برابر زنان در معرض خطر قرار دارند.

شابع ترین گروه ابتلا به حوادث پهار شنبه سوری نوجوانان و جوانان زیر 30 سال هستند و شایع ترین ماده محترقه مصرفی ترقه بوده است.

حدود 46 درصد مواد محترقه از دست فروشان تهیه شده 53/5 درصد حوادث ها ناشی از ترقه ؛ 9/7 درصد دست سازی بوده است که در اسنجا نقش نیروی انتظامی در راس نظارت و پیشگیری میتواند از عمق فاجعه کم کند.

شایع ترین نوع آسیب زخم و بریدگی و شایع ترین محل آسیب دست؛ اندام فوقانی است که حدود 36 درصد آسیب ها را در بر داشته و آسیب های چشم حدود 24/2 گزارش شده است.

آماده باش کلیه بیمارستان ها برای پذیرش مجروحین و مصدومین احتمالی، تشکیل کارگروه های تخصصی پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری پایانی سال با مشارکت دانشگاه ها و سازمان های مسئول تهیه متون آموزشی پیشگیری و کمک ها ی اولیه حوادث، برنامه های مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی کشور است که امیدواریم با موارد در نظر گرفته شده شاهد کاهش آسیب های ناشی از سوختگی در کشور باشیم.

وی همچنین از آماده باش کلیه بیمارستان ها برای پذیرش مصدومان احتمالی، استقرار آمبولانس و اتوبوس آمبولانس در میادین اصلی استفاده از موتور آمبولانس برای غلبه از ترافیک و رسیدن سریعتر به محل حادثه و هماهنگی با رسانه ها جهت اطلاع رسانی به گروه های در معرض خطر خبرداد.

ساعت : 10:40 -  روز  : دو شنبه  - 23 /  12 / 1395 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :376

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر