حضرت علی علیه السلام: الْقَنَاعَهُ مَالٌ لاَ یَنْفَدُ. قناعت ثروتى است که پایان نمى پذیرد

10:05:27 AM 1398 / 01 / 01
 
اخبار معاونت درمان

آماده باش 20 پایگاه جاده ای و شهری اورژانس 115 کاشان در نوروز

ه گزارش وب دا، دکتر حسین ریاحی در نشست خبری نوروز در روز شنبه مورخ 26/12/96 گفت: 13 پایگاه جاده ای و 7 پایگاه شهری در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل همزمان از آغاز طرح سلامت نوروزی 24 اسفند امسال تا 15 فروردین 97 خدمت رسانی انجام می دهند.

 

وی، استقرار 30 دستگاه آمبولانس فعال علاوه بر 2 دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس را یادآورشد و افزود: 20آمبولانس به تله کاردیولوژی (بررسی عملکرد قلب از راه دور)  مجهز شده است.

 

دکتر ریاحی تصریح کرد: آمبولانس های جاده ای صبح ها از ساعت 9-12 و بعدازظهرها از ساعت 16-20 کنار جاده ها مستقر هستند.

 

وی، با بیان اینکه دبیرخانه طرح سلامت نوروزی و مرکز فرماندهی عملیات بحران در ساختمان مرکزی فوریت های پزشکی کاشان مستقر است، ادامه داد: مرکز فعال پایش و مراقبت درمانی 24 ساعته نیز با  سه هدف اصلی رسیدگی به شکایات،  پایش تصویری کل اورژانس ها و هدایت بیماران از بیمارستان ها به سطوح بالاتری فوق تخصصی نیز مشغول به فعالیت می باشد.

 

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه اظهار داشت: در طرح سلامت نوروزی از طریق برپایی چادر سلامت برای درمان بیماران سرپایی و ارائه خدمات به مسافران نوروزی توسط نیروهای فوریت های پزشکی انجام می شود.

 

دکتر ریاحی، بهره برداری از سیستم تله کاردیولوژی (مراقبت قلبی از بیماران از راه دور ) خبر داد و افزود: این نرم افزار قابلیت ثبت فوری نوار قلب از بیماران و ارسال آن از طریق سیم کارت به پایگاه تخصصی قلب اورژانس تهران را دارد و به تشخیص و درمان فوری بیماران کمک شایان توجهی می کند.

 

وی، همچنین به تجهیز سیستم اتوماسیون آمبولانس ها اشاره کرد و ادامه داد: نصب GPSدر تمام آمبولانس ها انجام شده و در  این سیستم بر اساس موقعیت سنجی بیمار، آمبولانس اعزام می شود.

ساعت : 10:41 -  روز  : دو شنبه  - 28 /  12 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :188

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر