حضرت علی علیه السلام: الْقَنَاعَهُ مَالٌ لاَ یَنْفَدُ. قناعت ثروتى است که پایان نمى پذیرد

6:58:09 PM 1398 / 03 / 06
 
اخبار معاونت درمان

مراکز درمانی دولتی کاشان با کمبود متخصص رادیولوژیست رو به رو می باشند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان مشکلات ازدحام بیماران برای انجام سونوگرافی از جمله در بیمارستان نقوی را ناشی از کمبود متخصص این رشته در شهرستان عنوان کرد.

دکتر محمد حاجی جعفری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: استفاده از نیروهای متخصص متعهد به خدمت، بخشی از کمبودهای مرکزهای درمانی از جمله بیمارستان نقوی را برطرف می کرد که امسال با پایان تعهد چهار نفر از آنها جایگزینی برایشان وجود نداشت.

وی افزود: این مشکل سال گذشته پیش بینی شده بود و درخواست هایی نیز برای حل مشکل به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فرستاده شد که با توجه به کمبود متخصص رادیولوژیست هنوز این مشکل برطرف نشده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان بیان کرد: برای رفاه حال بیماران حتی با دادن امتیازهایی به سراغ بخش خصوصی نیز رفتیم که استقبالی نشد اما با توجه به کمبود متخصص رادیولوژیست در کشور وضعیت منطقه کاشان قابل قبول می باشد.

او اضافه کرد: 2 نفر متخصص رادیولوژیست در بیمارستان نقوی کاشان با وجود این شرایط به کار گرفته شده بود اما یکی از آنها به علت بروز حادثه ای آسیب دید و موقتا نتوانست به کار خود در این بیمارستان ادامه دهد که موجب بروز نارضایتی هایی شده است..

حاجی جعغری با اشاره به تداوم این شرایط در نیمه نخست سال 97 ادامه داد: هم اکنون نیز تنها متخصص رادیولوژیست فعال در بیمارستان نقوی کاشان تعهد خدمتی ندارد و به صورت تعاملی با دانشگاه علوم پزشکی همکاری می کند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه سونوگرافی باید با کیفیتی مناسب انجام شود، پزشک روزهای شنبه و یکشنبه هر هفته در مجموع برای 60 بیمار سونوگرافی انجام می دهد اما به علت پائین آمدن کیفیت کار، نمی توان بیماران بیشتری را پذیرش کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: هم اکنون جز بیمارستان نقوی، در بیمارستان های شهید بهشتی و شبیه خوانی کاشان، همچنین بیمارستان سید الشهداء (ع) آران و بیدگل بیماران سونوگرافی پذیرش می شوند.

او به استقبال مردم از انجام سونوگرافی در بخش دولتی اشاره کرد و افزود: وجود اختلاف بین تعرفه های مرکزهای دولتی و بخش خصوصی علت این امر می باشد که وزارتخانه نیز در جریان موضوع قرار گرفته است.

حاجی جعفری بیان کرد: جز مرکزهای درمانی دولتی پنج مرکز بخش خصوصی نیز خدمات سونوگرافی به بیماران ارائه می دهد.

جمعیت افزون بر 465 هزار نفری شهرستان های کاشان و آران و بیدگل تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.

کاشان در 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.(منبع ایرنا) 

ساعت : 12:51 -  روز  : شنبه  - 12 /  3 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :164

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر