حضرت علی علیه السلام: الْقَنَاعَهُ مَالٌ لاَ یَنْفَدُ. قناعت ثروتى است که پایان نمى پذیرد

12:04:53 AM 1398 / 05 / 29
 
اخبار معاونت درمان

برای اولین بار در منطقه شمال اصفهان:

انجام عمل جراحی هپاتیکوژژونستومی رو –ان –وای به روش لاپاروسکوپی

برای اولین بار در مجتمع بیمارستانی شهیـد دکتــر بهشتی کاشـان عمـل جـراحی هپاتیکــوژژونستــومی رو –ان –وای به روش لاپاروسکوپی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر محمد عیـــدی فلوشیپ لاپاروسکوپی و متخصص جراحی های آندوسکوپیک در این باره گفت: خانمی 25 ساله با حملات مکرر تب و ایکتروکلانژیت (زرد شدن پوست) مراجعه نموده که بعد از بررسی های درمانی و انجام آزمایشات لازم، تشخیص کیست کلدوک داده شد.

وی، با اشاره به انجام عمل جراحی فوق به روش لاپراسکوپی ادامه داد: بعد از تعبیه 5 عدد پورت، کیست مزبور تا ناف کبد برداشته شد و سپس به کمک روده باریک مسیر جدیدی به ناف کبد برای تخلیه صفرا ایجاد شد.

دکتر عیدی تصریح کرد: بیماری فوق از نوع نادرترین بیماری هاست که تقریبا در هر صد هزار نفر برای یک مورد اتفاق می افتد و در خانم ها شایع تر است.

دکتر عیدی، با اشاره به انجام این عمل جراحی به صورت بسیار نادر، گفت: این عمل برای دومین بار در کشور و اولین بار در کاشان انجام شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان و پزشکان مجرب اتاق عمل بیمارستان شهید بهشتی افزود: خوشبختانه بیماری که تحت عمل جراحی قرار گرفته در حال حاضر در بخش بستری و حال عمومی وی مساعد می باشد.

ساعت : 10:34 -  روز  : یکشنبه  - 29 /  7 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :139

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر